همه چیز برای سرگروهی خروس‌ها مهیا است

به گزارش ایسنا، در ادامه معرفی تیم‌های جام جهانی به گروه C می‌رسیم؛ جایی که چهار تیم فرانسه، استرالیا، دانمارک و پرو در آن قرار دارند.

* فرانسه

تیم ملی فرانسه به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی در جام جهانی روسیه حضور خواهد داشت. حضور بازیکنان بزرگ و ستاره در پست‌های مختلف باعث شده فرانسه تیمی مدعی در قواره قهرمان باشد.

اولین افتخار فرانسه در عرصه جام جهانی در سال ۱۹۵۸ رقم خورد که این تیم مدال برنز جام جهانی را به دست آورد. در دهه ۸۰ حضور میشل پلاتینی و ریموند کوپا باعث شده بود تا این تیم در جام جهانی ۸۲ در رده چهارم و در جام جهانی بعد هم در رده سوم قرار گیرد. بعد از افت چند ساله در این تیم، در سال ۹۸ بود که تیم امه ژاکه توانست قهرمانی در جام جهانی را با هنرنمایی زیدان به دست بیاورد. دو سال بعد این تیم قهرمان یورو هم شد تا فرانسه قدرت بلامنازع جهان باشد. با این حال حذف تلخ از جام جهانی ۲۰۰۲ همه فرانسوی‌ها را شوکه کرد؛ جایی که بدون زدن گل حذف شد. فرانسه در جام جهانی ۲۰۰۶ به فینال صعود کرد ولی این بار ایتالیا در ضربات پنالتی این تیم را شکست داد. در جام جهانی ۲۰۱۰ فرانسه در مرحله گروهی حذف شد و در دوره قبل نیز این تیم با شکست یک بر صفر برابر آلمان در یک چهارم نهایی حذف شد.

فرانسه اکنون با حضور نفراتی چون هوگو لوریس، اومتیتی، رافائل واران، دمبله، ام‌باپه، پوگبا، کانته، گریزمان، ماتوئیدی و ژیرو، تیمی پرستاره است که فقط به قهرمانی فکر خواهد کرد.

* ستاره

پل پوگبا

ستون تیم ملی فرانسه در خط هافبک که توانست همکاری خوبی با کانته داشته باشد، در تیم ملی فرانسه ستاره بوده است و به خوبی می‌داند چه انتظاراتی از او برای رساندن خروس‌ها به موفقیت وجود دارد. او در جام جهانی گذشته جایزه بهترین بازیکن جوان را به خود اختصاص داد و حالا در ۲۴ سالگی به پختگی کامل رسیده است تا میدان‌داری کند و بتواند عملکرد درخشان خود را تکرار کند. او ۵۱ بازی برای فرانسه انجام داده است و ۹ گل نیز در این بازی‌ها برای فرانسه انجام داده است.

* سرمربی

دیدیه دشان

این مربی از سال ۲۰۱۲ روی نیمکت تیم ملی فرانسه بوده است و حضور او در این چند ساله باعث شده است تا دشان تجربه خوبی از حضور روی نیمکت تیم ملی فرانسه داشته باشد. او در یورو ۲۰۱۶ می‌توانست فرانسه را به قهرمانی برساند ولی در دیدار نهایی برابر پرتغال شکست خورد و تیم او نایب قهرمان شد ولی فدراسیون فوتبال فرانسه به او اعتماد کرد. او در جام جهانی قبل هم روی نیمکت فرانسه بود. دشان که به عنوان کاپیتان توانست جام جهانی را بالای سر ببرد، می‌خواهد این افتخار را به عنوان سرمربی هم تکرار کند.

* تیم ملی فرانسه در یک نگاه

افتخارات: قهرمان جام جهانی ۹۸ و قهرمان یورو ۲۰۰۰ و ۱۹۸۴

بهترین گلزن: تیری آنری (۵۱ گل زده)

بیشترین بازی: لیلیان تورام (۱۴۲ بازی)

نحوه صعود: تیم نخست گروه A

عملکرد دوره قبل: حذف در مرحله یک چهارم نهایی برابر آلمان

* دانمارک

تیم ملی دانمارک توانست برای چهارمین بار جواز حضور در جام جهانی را به دست بیاورد. فوتبال دانمارک را با هنر دروازه‌بانی پیتر اشمایکل و قهرمانی این تیم در یورو ۱۹۹۲ می‌شناسیم؛ جایی که تیم ملی دانمارک به بزرگ‌ترین افتخار فوتبالی خود دست یافت. سه سال بعد دانمارک در جام کنفدراسیون‌ها که آن زمان در عربستان برگزار می‌شد به عنوان قهرمانی دست یافت تا درخشان‌ترین دوران فوتبال خود را داشته باشد.

دانمارک اولین بار در سال ۱۹۸۶ به جام جهانی راه یافت که به دور دوم نیز رسید ولی در این مرحله حذف شد. در سال ۱۹۹۸ دانمارک در یک چهارم نهایی جام جهانی حضور داشت تا بهترین عملکرد این تیم در جام جهانی باشد. چهار سال بعد، دانمارک در جام جهانی ۲۰۰۲ نیز حضور داشت و به دور دوم راه یافت و بعد از یک دوره غیبت در سال ۲۰۱۰ نیز دانمارکی‌ها در جام جهانی حضور داشتند که موفق به صعود از گروه خود نشدند. حالا برای پنجمین بار، این تیم جواز حضور در جام جهانی را به دست آورده است.

* ستاره

کریستیان اریکسن 

ستاره تیم ملی دانمارک و یکی از برترین بازیکنان لیگ جزیره که در تاتنهام خوش درخشیده است. کریستیان اریکسن حالا به آرزوی خود یعنی صعود به جام جهانی دست یافته است. هت‌تریک او در بازی با ایرلند بود که دانمارک را به جام جهانی رساند. او با وجود این که در پست هافبک بازی می‌کند ولی آمار گلزنی خوب و قابل قبولی در تیم ملی دارد. او در ۷۵ بازی ملی موفق شده ۲۱ بار گلزنی کند. او چندین سال است که به عنوان برترین بازیکن سال کشورش انتخاب می‌شود.

* سرمربی

آگه هاریده

آگه هریده سرمربی ۶۴ ساله نروژی توانست دانمارک را به جام جهانی برساند. تیم او در انتخابی به عنوان یکی از بهترین تیم‌های دوم راهی جام جهانی شد و در این مرحله با برتری برابر ایرلند مسافر جام جهانی شد. او در تیم‌های نروژی، سوئدی و دانمارکی مربیگری کرده است و با جو فوتبال منطقه آشنا است و چندین قهرمانی در این کشورها به دست آورده است. او حالا بزرگ‌ترین افتخار خود یعنی صعود با یک تیم به جام جهانی را تجربه می‌کند.

* تیم ملی دانمارک در یک نگاه 

افتخارات: قهرمانی در یورو ۱۹۹۲

بهترین گلزن: یان دال توماسون (۵۲ گل)

بیشترین بازی: پیتر اشمایکل (۱۲۹ بازی ملی)

نحوه صعود: صعود به عنوان برنده پلی آف برابر ایرلندجنوبی

عملکرد دوره قبل: -

* استرالیا

تیم ملی استرالیا همانند اکثر دوره‌های گذشته در بازی پلی آف راهی جام جهانی شد تا هوادارانش تا آخرین دم، نگران صعود این تیم باشند. استرالیا تنها تیمی در جهان است که حالات مختلف صعود به جام جهانی را تجربه کرده و در این دوره هم صعودش تا دقیقه ۹۰ در هاله‌ای از ابهام بود اما آنها در گذشته آن قدر تنبیه شده بودند که این بار برابر هندوراس اشتباه نکردند و با زدن سه گل در بازی برگشت به عنوان تیم سی و یکم راهی این رقابت‌ها شدند تا تابستان از بزرگ‌ترین تورنمنت فوتبالی جا نمانند. کانگوروها با صعود به عنوان پنجمین تیم آسیا به جام جهانی، امیدوار هستند در حد و اندازه‌های جام جهانی ۲۰۰۶ ظاهر شوند و از اعتبار آسیا دفاع کنند.

* ستاره

تیم کیهیل

تیم کیهیل در آستانه ۴۰ سالگی هم ستاره تیمش است و در راه صعود استرالیا به جام جهانی، بار این تیم را به دوش کشید و با ضربات سر کشنده خود، بارها استرالیا را از شکست نجات داد و به سمت پیروزی هدایت کرد. او احتمالا آخرین جام جهانی دوران فوتبال خود را پشت سر می‌گذارد و به دنبال نوشتن بهترین پایان نامه برای فوتبال سراسر افتخار خودش است. او همین الان هم جزو افتخارهای استرالیا در عرصه فوتبال محسوب می‌شود. بازیکنی که در لیگ جزیره در ترکیب تیم‌های مانند اورتون درخشید.

* سرمربی

برت فان مارویک

پس از صعود استرالیا به جام جهانی، آنژه پوستچ‌اوغلو از هدایت این تیم کناره‌گیری کرد و برت فان مارویک سرمربی سابق عربستان به عنوان سرمربی این کشور در جام جهانی انتخاب شده است. این مربی در سال ۲۰۱۰ با تیم ملی هلند عنوان نایب قهرمانی جام جهانی را به دست آورد.

تیم ملی استرالیا  در یک نگاه 

افتخارات: حضور در یک هشتم نهایی جام جهانی، دوم و سومی جام کنفدراسیون‌ها، چهار قهرمانی جام ملت‌های اقیانوسیه و یک قهرمانی جام ملت‌های آسیا

بهترین گلزن: تیم کیهیل (۵۰ گل)

بیشترین بازی: مارک شوارتزر (۱۰۹ بازی ملی)

نحوه صعود: صعود از مرحله پلی آف به عنوان تیم سی و یکم به جام جهانی

عملکرد دوره قبل: حذف در دور گروهی

* پرو

پرو پس از چند سال انتظار برای حضور در جام جهانی حریف آسانی برای دیگر تیم‌ها نخواهد بود. پرو به نظر می‌رسد آسان‌ترین تیم  جام جهانی است. صعود پرو به پلی‌آف در آخرین بازی مرحله مقدماتی با حرف و حدیث همراه شد. با این حال شاگردان ریکاردو گارکا توانستند نیوزلند را در بازی برگشت پلی‌آف شکست دهند و به عنوان آخرین مسافر روسیه نام خود را ثبت کنند. پرو پنجمین حضورش را در جام جهانی تجربه می‌کند و می‌خواهد نتیجه‌ای شایسته به عنوان یک تیم حاضر در سید دو کسب کند.

* ستاره

جفرسون فارفان

مهاجم تیم لوکوموتیو مسکو سابقه زیادی در فوتبال دارد و در بوندسلیگا در تیم شالکه عملکرد خوبی از خود ارائه داد. فارفان در غیاب گررو که به احتمال زیاد به دلیل محرومیت در جام جهانی غایب خواهد بود، امید اول پرو برای جام جهانی روسیه محسوب می شود که بیش از ۸۰ بازی ملی در کارنامه خود دارد.

* سرمربی

ریکاردو گارکا

سرمربی آرژانتینی از سال ۲۰۱۵ هدایت پرو را بر عهده گرفت و توانست این تیم را بعد از ۳۶ سال به جام جهانی برساند. اتفاقی که به یک جشن ملی برای مردم پرو تبدیل شد. گارکا پیش از هدایت پرو تنها در تیم‌های باشگاهی به عنوان سرمربی شناخته می‌شد و برای نخستین بار تجربه حضور در یک تیم ملی را پیدا کرد و با توجه به رساندن پرو به جام جهانی در این رده نتیجه خوبی کسب کرده است. بهترین افتخار سرمربی آرژانتینی در رده باشگاهی قهرمانی در جام کونمبل (آمریکای جنوبی) است. او در کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۵ پرو را تا نیمه نهایی رساند و با این تیم سوم شد.

* تیم ملی فوتبال پرو در یک نگاه:

افتخارات: یک چهارم نهایی ۱۹۷۰

بهترین گلزن: پائولو گررو (۳۲)

بیشترین بازی: روبرتو پالاسیوس (۱۲۸)

نحوه صعود: پلی‌آف